Fine Arts Competition

Previous     Pause     Next

Morgan Barnette with Mr. Murr, Head of School.
Morgan won Best in Show for the Fine Arts Competition and also a 1st Place Ribbon
 

 

Art Competition results

Morgan Barnett 4th grade First place- superior rating and Best in show - Elementary drawing / pencil
Mia Brantley 5th grade Second place - excellent rating – Elemantary mixed media
Annelyse Dizon 5th grade Second place- excellent rating - Elementary drawing/ pencil

************LLCA elementary Best in show – Morgan Barnett

Luke Turpin – 7th grade Second place – excellent rating - middleschool chalk pastel
Lindsey Holland – 7th grade Second place – excellent rating - middleschool photography
Madison Carter - 7th grade First place – superior rating - middleschool drawing
Madison Carter – 7th grade Second place – excellent rating - middleschool acrylic
Angela Kahler – 7th grade Second place – excellent rating - middleschool drawing / pencil
Angela Kahler – 7th grade Second place – excellent rating - middleschool drawing / color
Kaya Norris – 7th grade Second place – excellent rating – middleschool watercolor
Holly McNary - 8th grade Third place – good rating – middleschool drawing / color
Maya Williams – 8th grade Second place – excellent rating – middleschool drawing / color

*************LLCA middleschool best in show – Angela Kahler – drawing / pencil

 
Marissa Conway – 9th grade Third place – Good rating - highschool drawing /color
Marissa Conway – 9th grade Second place – excellent rating – highschool silkscreen
Morgan Bonner- 10th grade First place – Superior rating - Highschool – calligraphy
Carina Whitmire – 10th grade second place – excellent rating – Highschool mixed media
Carina Whitmire - 10th grade second place – excellent rating – Highschool acrylic
Elilzabeth Graves – 10th grade – second place – excellent rating – Highschool collage
Abi Reeves – 11th grade – second place – excellent rating – Highschool – drawing / pencil
Abi Reeves – 11th grade – second place – excellent rating – Highschool - watercolor
Joshua Diaddario – 11th grade -third place – excellent rating – Highschool – chalk pastel
Erin Gasque – 12th grade – second place – excellent rating – Highschool – chalk pastel
Jacob Graves – 12th grade – Second place – excellent rating – Highschool – acrylic
Jacob Graves – 12th grade – Second place – excellent rating - Highscool – drawing / ink
Randi Beth Holland – 12th grade – Second place – excellent rating – Highschool - chalk pastel
Randi Beth Holland – 12th grade – Second place – excellent rating – Highschool – watercolor
Haley Dizon – 12th grade – second place – excellent rating – Highschool – 3D Design
Jessica Gieger – 12th grade – First place – superior rating – Highschool – mixed media
Jessica Gieger – 12h grade – second place – excellent rating – Highschool – acrylic

***************LLCA best in show Randi Beth Holland - watercolor